kursy-szkolenia-katowice-slask

Nowe Prawo wodne – istotne zmiany systemowe i ich wpływ na działalność przemysłową, energetyczną i górniczą

W jakim celu?

Celem kursu jest przekazanie wiedzy na temat nowej ustawy Prawo wodne, która wprowadza regulacje Unii Europejskiej oraz dokonuje szerokiej reformy administracji wodnoprawnej. Prezydent RP podpisał Ustawę Prawo wodne z dnia 20 lipca 2017, która wchodzi w życie 1 stycznia 2018 i zastąpi obowiązującą aktualnie ustawę z dnia 18 lipca 2001 r. 

Wykładowcy.

Kurs poprowadzi ekspert Zakładu Ochrony Wód – Głównego Instytutu Górnictwa, specjalista w zakresie gospodarki wodno – ściekowej w przemyśle, z praktyką w administracji rządowej i zakładach przemysłowych, jako kadra specjalistyczna w dziedzinie ochrony środowiska, a także autor licznych opracowań i analiz w zakresie wpływu działalności przemysłowej na środowisko wodne, praktyk w dziedzinie postępowań wodnoprawnych i ocen środowiskowych.

Organizacja kursu.

 • Kurs trwa 8 godzin wykładowych i obejmuje wykłady teoretyczne, panel dyskusyjny przeznaczony na omówienie zagadnień poruszanych przez uczestników,  omówienie studium przypadku.
 • Uczestnicy otrzymują zaświadczenie o ukończonym kursie potwierdzające podniesienie umiejątności zawodowych, materiały szkoleniowe, poczęstunek (kawa, herbata, słodki catering).
 • Siedziba GIG znajduje się w centrum Katowic z dogodnym dojazdem oraz parkingiem.
 • Zainteresowanym ofertą hotelową umożliwiamy rezerwację w Hotelu KATOWICE(przy tej samej ulicy) w wynegocjowanej dla naszych uczestników cenie – 120 zł za nocleg ze śniadaniem w pokoju jednoosobowym. 
 • Faktury wysyłamy do 7 dni po zakończonym kursie z 14 dniowym terminem płatności, nie wymagamy dokonywania przedpłat.
 • Termin  zostanie potwierdzony fax-em lub e-mailem do osób i firm uprzednio zgłoszonych po zebraniu co najmniej 12 osobowej grupy uczestników.
 • Istnieje możliwość realizacji szkolenia w siedzibie Państwa firmy po indywidualnym uzgodnieniu warunków realizacji.

Program kursu.

Proponujemy Państwu szkolenie, które pozwoli zapoznać się ze zmianami dotyczącymi przemysłu, górnictwa i energetyki w zakresie korzystania z wód oraz usług wodnych i odpowiednio do nich przygotować. Wykładowca omówi zmiany w zakresie organizacyjnym oraz kierunki zmian prawnych wraz z przedstawieniem  rozwiązań dotyczących takich istotnych zagadnień, jak:

 • wprowadzenie definicji usług wodnych,
 • zagadnienia własności oraz zarządów wód,
 • system organizacyjno-prawny w zakresie gospodarowania wodami realizowany przez jedną, tworzoną w tym celu jednostkę,
 • administracyjno-prawny system reglamentacji (zgody wodnoprawne),
 • system świadczeń publicznoprawnych i cywilnoprawnych (instrumenty ekonomiczno-prawne) związany z  realizacją zasady zwrotu kosztów usług wodnych,
 • nowe obowiązki i ryzyka w działalności przemysłowej, górniczej i energetycznej związane z wejściem w życie nowego prawa – konieczność przeprowadzenia analiz ekonomicznych (opłaty stałe i zmienne w systemie gospodarowania wodami), nowe dokumentacje, analizy ryzyka i oceny wodnoprawne.

Kontakt.


32-259-2604
centrum@gig.eu

Termin.

Termin głoszony będzie po zebraniu grupy.

Szkolenie realizowane jest na warunkach umieszczonych w Regulaminie Świadczenia Usług Szkoleniowych. Regulamin dostępny jest w stopce strony.

Termin

19 stycznia 21
Zapytaj o nowy termin

Koszt

690 PLN

REJESTRACJA

REJESTRACJA

Lokalizacja

Centrum Rozwoju Kompetencji
Główny Instytut Górnictwa, Al. Korfantego 79a, Katowice
Kategoria
Skip to content