Gospodarka o obiegu zamkniętym i ESG
Zakres oferty
Warsztaty z zakresu GOZ i ESG dla 3 kategorii odbiorców.
PRZEMYSŁ
- Audyt GOZ i budowa strategii GOZ.
- GOZ dla wybranych sektorów.
- Gospodarka materiałowa ukierunkowana na strategie GOZ – wdrożenie zasady 6R
w łańcuchach dostaw
JEDNOSTKI SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO
- Audyt GOZ w gminie.
- Opracowanie planów/strategii GOZ dla rożnych strumieni odpadów.
- Edukacja na potrzeby GOZ – budowa świadomości społecznej.
BRANŻA GÓRNICZA
- Podstawy GOZ i ESG w przemyśle górniczym – wprowadzenie do zasad gospodarki o obiegu zamkniętym i kryteriów ESG, skoncentrowane na sektorze górniczym.
- Innowacyjne technologie recyklingu odpadów górniczych – szkolenie z zakresu nowoczesnych metod przetwarzania i ponownego wykorzystywania odpadów górniczych.
- Efektywność energetyczna w górnictwie – metody optymalizacji zużycia energii
w procesach górniczych i pokrewnych. - Obliczanie śladu węglowego w górnictwie – techniki i narzędzia do oceny i redukcji emisji CO2 związanych z działalnością górniczą.
- Zrównoważone łańcuchy wartości w przemyśle górniczym – tworzenie i zarządzanie łańcuchami dostaw w sposób zrównoważony, z uwzględnieniem kryteriów ESG.
- Zarządzanie ryzykiem środowiskowym i społecznym w górnictwie – metody identyfikacji, oceny i minimalizacji ryzyka środowiskowego i społecznego.
- Praktyczne aspekty GOZ w górnictwie – warsztaty z wykorzystaniem case studies
i przykładów najlepszych praktyk w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym. - Zarządzanie zasobami wodnymi w górnictwie – techniki efektywnego
i zrównoważonego zarządzania zasobami wodnymi. - Rewitalizacja terenów pogórniczych – strategie i metody rekultywacji oraz ponownego wykorzystania terenów poeksploatacyjnych.
- Rola górnictwa w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju – jak sektor górniczy może przyczyniać się do realizacji globalnych celów zrównoważonego rozwoju (SDGs).
- Integracja GOZ i ESG w modelach biznesowych – jak zmodyfikować istniejące modele biznesowe, aby lepiej odzwierciedlały zasady zrównoważonego rozwoju
i gospodarki o obiegu zamkniętym. - Rola czystych technologii węglowych w transformacji sektora górniczego – omówienie technologii minimalizujących negatywny wpływ na środowisko i przyczyniających się do zrównoważonego rozwoju.
- Praktyczne aspekty finansowania projektów związanych z GOZ i ESG w górnictwie – źródła finansowania, kryteria i mechanizmy wsparcia dla projektów transformacyjnych zgodnych z zasadami GOZ i ESG.
Kadra Dydaktyczna
Warsztaty prowadzą eksperci, wieloletni pracownicy Zakładu Ochrony Wód GIG-PIB posiadający bogate doświadczenie w zakresie prowadzenia zajęć z obszaru inżynierii środowiska.
Forma realizacji zajęć
Warsztaty realizujemy stacjonarnie (w GIG-PIB / siedzibie Zamawiającego) lub w formie on-line.
Zajęcia w formie on-line prowadzimy z wykorzystaniem własnej platformy szkoleniowej: e-szkolenia.gig.eu.
Każda sesja szkoleniowa obsługiwana jest nie tylko przez trenera/wykładowcę, ale również przez asystenta technicznego, który jest zawsze dostępny aby rozwiązać ewentualne problemy. Asystent techniczny przeprowadza z każdym uczestnikiem próbę logowania i poprawności współpracy z platformą – na kilka dni przed terminem kursu. Pomoże również w obsłudze platformy i zapozna z jej możliwościami.
Platforma szkoleniowa e-szkolenia.gig.eu, z której korzystamy, jest nowoczesnym, a jednocześnie bardzo prostym w obsłudze narzędziem nauki zdalnej.
Pełną interaktywność zajęć szkoleniowych w wirtualnej sali wykładowej zapewniają:
- system aktywnej wideokonferencji
- wspólna tablica
- chat publiczny (wspólny) oraz chat indywidualny
- ekran z prezentacją omawianych slajdów lub filmów
- przeprowadzane w czasie rzeczywistym ankiety
- możliwość dzielenia na podgrupy.
Gwarancja jakości
- Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania nr JBSI-54/12/2024 wydany przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji;
- Akredytacja Śląskiego Kuratora Oświaty w zakresie prowadzonego kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych dla wybranych kursów – decyzja WE-KZ.546.1.5.2020 z dnia 16 lipca 2021 roku;
- Wpis do rejestru instytucji szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy
w Katowicach pod numerem ewidencyjnym: 2.24/00102/2006 z dnia 10.05.2006 r. zaktualizowany na rok 2024.
Opłaty i termin
Cena warsztatów oraz termin są ustalane indywidualnie z zamawiającym.
Kontakt
centrum@gig.eu
32/259 2604, 259 2617
Szkolenie realizowane jest na warunkach umieszczonych w Regulaminie Świadczenia Usług Szkoleniowych. Regulamin dostępny jest w stopce strony.