SHEx – w zakresie wymagań dotyczących urządzeń w wykonaniu Ex
Kurs typu SHEx dla handlowców – przedstawicieli działów zaopatrzenia, zamówień, marketingu oraz sprzedaży, w zakresie podstawowych wymagań dotyczących urządzeń i systemów ochronnych w przestrzeniach zagrożonych wybuchem.
Dla kogo?
Kurs przeznaczony jest dla pracowników działów zaopatrzenia, zamówień, marketingu oraz sprzedaży zarówno po stronie producentów urządzeń i systemów ochronnych eksploatowanych w przestrzeniach zakwalifikowanych do stref zagrożenia wybuchowego, jak również dla osób dokonujących zamówień i zakupów po stronie odbiorców tych urządzeń (DYREKTYWA ATEX).
Referencje.
Organizujemy kursy z zakresu bezpieczeństwa przeciwwybuchowego dla wszystkich branż przemysłu od 1996 roku. Przeszkoliliśmy kilkanaście tysięcy osób z Polski i zagranicy. Kursy prowadzone są w oparciu o najbardziej aktualną wiedzę, przez uznanych specjalistów – praktyków uzyskujących bardzo wysokie oceny od uczestników.
Wykładowcy.
Kurs prowadzą eksperci posiadający wiedzę nt. najnowszych regulacji prawnych oraz systemów ochronnych i bezpieczeństwa urządzeń budowy przeciwwybuchowej stosowanych w przemyśle. Są to osoby z dużym doświadczeniem dydaktycznym, uzyskujące bardzo wysokie oceny od uczestników prowadzonych przez nich kursów i zajęć na studiach podyplomowych GIG-PIB. W skład kadry dydaktycznej wchodzą zarówno obecni, jak i byli pracownicy Jednostki Notyfikowanej UE w obszarze Dyrektywy ATEX, oraz pierwszej w Polsce Jednostki Certyfikującej w zakresie bezpieczeństwa przeciwwybuchowego, zgodnie ze światowym systemem certyfikacji IECEx.
Program kursu.
Program kursu obejmuje 8 godzin wykładowych. Wiadomości zdobyte podczas szkolenia obejmują wiedzę dotyczącą:
- zagrożeń występujących podczas pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem gazów, mgieł, par cieczy i pyłów;
- zasad wprowadzania na rynek urządzeń przeznaczonych do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem;
- procedury oceny zgodności wyrobów Ex; stosowanych rodzajów zabezpieczeń przeciwwybuchowych urządzeń elektrycznych i nieelektrycznych;
- zawartości dokumentów potwierdzających zgodność wyrobów (deklaracja zgodności);
- wymagań stawianych dokumentacji towarzyszącej urządzeniom przeciwwybuchowym;
- sposobów znakowania urządzeń przeciwwybuchowych; podstawowe zasady doboru urządzeń pod względem przewidywanych warunków pracy i zagrożeń;
- zagrożenia i aspekty prawne związane z naprawą i remontami urządzeń w wykonaniu przeciwwybuchowym.
Organizacja kursu.
- Kurs trwa 1 dzień i obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne.
- Termin szkolenia potwierdzony zostanie po zebraniu co najmniej 10 osobowej grupy uczestników. Liczebność grupy nie powinna przekraczać 30 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.
- Każda ze zgłoszonych osób zostanie odpowiednio wcześniej poinformowana o ustalonym terminie szkolenia.
- Każdy uczestnik kursu otrzymuje materiały szkoleniowe i stosowne zaświadczenie ukończenia szkolenia.
- Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 9:00 i prowadzone są w salach wykładowych Centrum Rozwoju Kompetencji GIG-PIB.
Terminy:
14.05.2025 r.
Kontakt.
mgr Aleksandra Tochowicz
32-259-2604 lub 32-259-2617
atochowicz@gig.eu
Szkolenie realizowane jest na warunkach umieszczonych w Regulaminie Świadczenia Usług Szkoleniowych. Regulamin dostępny jest w stopce strony.