Audyting i certyfikacja energetyczna budynków w praktyce
Dla kogo?
Studia adresowane są do osób, które zamierzają nabyć lub uzupełnić wiedzę praktyczną w zakresie sporządzania świadectwa charakterystyki energetycznej budynków, lokali mieszkalnych oraz części budynku stanowiącego samodzielną część techniczno-użytkową oraz uprawnienia do sporządzania wspomnianych świadectw.
W jakim celu?
Celem studiów jest przekazanie wiedzy praktycznej z zakresu sporządzania świadectwa charakterystyki energetycznej budynku, lokalu mieszkalnego oraz części budynku stanowiącego całość techniczno-użytkową z uwzględnieniem zagadnień z obszaru termowizji, a także przeprowadzania audytów termomodernizacyjnych oraz remontowych.
Wykładowcy.
Zajęcia prowadzą audytorzy energetyczni Krajowej Agencji Poszanowania Energii oraz weryfikatorzy audytów energetycznych dla Banku Gospodarstwa Krajowego – specjaliści z Zakładu Oszczędności Energii i Ochrony Powietrza Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach.
Program studiów.
Organizacja studiów.
- Studia trwają 2 semestry, w sesjach sobotnio-niedzielnych, raz w miesiącu,począwszy od października 2014 r.
- Zajęcia prowadzone są w formie wykładów i ćwiczeń w gmachu Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach.
- W ramach opłaty uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe i książki oraz poczęstunek (kawa, herbata, ciepły posiłek).
- Program studiów obejmuje 160 godzin wykładowych i ćwiczeń (10 zjazdów).
- Proponowany na rok akademicki 2014/2015 program oparty jest na doświadczeniach praktycznych wynikających z przeszkolenia – w ramach projektu realizowanego w latach 2011-2013 „Zdobądź zawód z przyszłością- Audytora energetycznego” 160 uczestników w 8 edycjach, z których wszyscy przystąpili do egzaminu państwowego.
- Warunkiem ukończenia studiów jest minimum 80% frekwencja, potwierdzona podpisami na listach obecności oraz uzyskanie co najmniej oceny dostatecznej z egzaminów przewidywanych programem.
- Absolwenci uzyskują dyplom ukończenia studiów podyplomowych Głównego Instytutu Górnictwa.
- Tryb naboru: rekrutacja kandydatów na studia jest otwarta i odbywa się na zasadzie kolejności zgłoszeń (złożenie kompletu dokumentów oraz podpisanie umowy jest równoznaczne z przyjęciem na studia).
Wymagane dokumenty.
- odpis dyplomu ukończenia szkoły wyższej (magisterski lub licencjacki),
- 2 zdjęcia legitymacyjne,
- kwestionariusz osobowy,
- podanie do Kierownika Studiów Podyplomowych o przyjęcie na studia,
- umowa pomiędzy uczestnikiem a GIG dotycząca zasad finansowania.
Dokumenty do pobrania.
Kontakt.
mgr inż. Beata Wójcik
32-259-2422
bwojcik@gig.eu