kursy-bezpieczenstwo-przeciwwybuchowe

DEx – II A – dla pracowników niefunkcyjnych

Dla użytkowników urządzeń i systemów ochronnych w przestrzeniach zagrożonych wybuchem – pracowników niefunkcyjnych.

Dla kogo?

Kurs adresowany jest do osób eksploatujących urządzenia i systemy ochronne w przestrzeniach zagrożonych występowaniem atmosfery wybuchowej w pozagórniczych zakładach przemysłowych, w których występują miejsca sklasyfikowane jako strefy zagrożenia wybuchem.

W jakim celu?

Celem kursu jest zapewnienie bezpieczeństwa oraz podniesienie kwalifikacji pracowników nie funkcyjnych w przestrzeniach zagrożonych wybuchem, zatrudnionych w zakładach przemysłowych – poza sektorem górnictwa węgla kamiennego.

Wymagania.

Preferowane wymagania dla kandydatów na kurs: elektromonterzy oraz inni nie funkcyjni pracownicy zatrudnieni w strefach zagrożonych wybuchem.

Wykładowcy.

Zajęcia prowadzą eksperci posiadający wiedzę nt. najnowszych regulacji prawnych oraz systemów ochronnych i bezpieczeństwa urządzeń budowy przeciwwybuchowej stosowanych w przemyśle. Są to osoby z dużym doświadczeniem dydaktycznym, uzyskujące bardzo wysokie oceny od uczestników prowadzonych przez nich kursów i zajęć na studiach podyplomowych GIG-PIB. W skład kadry dydaktycznej wchodzą zarówno obecni, jak i byli pracownicy Jednostki Notyfikowanej UE w obszarze Dyrektywy ATEX, oraz pierwszej w Polsce Jednostki Certyfikującej w zakresie bezpieczeństwa przeciwwybuchowego, zgodnie ze światowym systemem certyfikacji IECEx.

Tematyka.

Tematyka zajęć obejmuje między innymi: podstawowe informacje o zagrożeniach wybuchowych, podstawy Dyrektywy ATEX, klasyfikację pyłów i gazów wybuchowych, bezpieczeństwo zapewniane przez typowe urządzenia w obudowie przeciwwybuchowej, zagrożenie elektrycznością statyczną, podstawy znakowania urządzeń, kod IP, naprawy, dokumenty oraz gospodarkę urządzeniami.

Organizacja kursu.

  • Kurs trwa 3 dni, zajęcia rozpoczynają się o godz. 9:00
  • Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie karty zgłoszenia – decyduje kolejność zgłoszeń. Każda ze zgłoszonych osób zostanie poinformowana o zakwalifikowaniu do udziału w kursie.
  • Uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe i po zdaniu egzaminu, stosowne zaświadczenie ukończenia kursu, z terminem jego ważności przez okres pięciu lat.

Terminy.

19 – 21.05.2025 r.

Kontakt.

Aleksander Warkocz
32-259-2617, 32-259-2604, 32-259-2233
awarkocz@gig.eu

Szkolenie realizowane jest na warunkach umieszczonych w Regulaminie Świadczenia Usług Szkoleniowych. Regulamin dostępny jest w stopce strony.

Termin

10 - 12 marzec 25

Koszt

1.590 PLN

REJESTRACJA

REJESTRACJA

Lokalizacja

Centrum Rozwoju Kompetencji
Główny Instytut Górnictwa, Al. Korfantego 79a, Katowice
REJESTRACJA
Skip to content