Nowe Prawo Energetyczne – kompendium wiedzy
Dla kogo?
Zapraszamy na cykl szkoleniowy prowadzony przez specjalistów Urzędu Regulacji Energetyki i poświęcony nowemu prawu energetycznemu. Szkolenie przeznaczone dla przedstawicieli Jednostek Samorządu Terytorialnego.
W jakim celu?
Szkolenie stanowi kompendium wiedzy niezbędnej przedstawicielom administracji publicznej, których zakres obowiązków obejmuje sprawy merytorycznie związane z Ustawą Prawo Energetyczne.
Celem niniejszego szkolenia jest przekazanie podstaw w zakresie prawa energetycznego w sposób przystępny zarówno osobom dla których są to zagadnienia nowe jak i posiadającym pewne doświadczenia w tym temacie. W trakcie zajęć zasygnalizowane również zostaną zmiany w Ustawie Prawo Energetyczne wprowadzone w 2016 roku.
Szczegółowe omówienie nowelizacji ustawy w zakresie dotyczącym odbiorców w warunkach rynku energii (dedykowane jednostkom samorządu terytorialnego), będzie przedmiotem drugiego szkolenia: „Działalność Operatorów Systemów Dystrybucyjnych w świetle zmian w Prawie Energetycznym oraz ustawie o odnawialnych źródłach energii”.
Wykładowcy.
Szkolenie poprowadzi aplikant radcowski od wielu lat zajmujący się prawem energetycznym, autor publikacji z zakresu prawa energetycznego – na co dzień zatrudniony w Urzędzie Regulacji Energetyki.
Organizacja kursu.
- Szkolenie trwa 5 godzin i obejmuje wykłady teoretyczne oraz dyskusję.
- Termin zostanie potwierdzony fax-em lub e-mailem do osób uprzednio zgłoszonych po zebraniu co najmniej 10 osobowej grupy uczestników.
- Faktury wysyłamy do 7 dni po zakończonym kursie z 14 dniowym terminem płatności..
Program kursu.
Program szkolenia stanowi kompendium wiedzy w zakresie takich tematów jak:
- Polski rynek energetyczny, a regulacje prawa unijnego.
- Prawo energetyczne, założenia ustawy, podstawowe definicje.
- Koncesje.
- Taryfy.
- Rozliczenia za dostarczone paliwa gazowe i energię.
- Umowy funkcjonujące na rynku energetycznym (przyłączeniowe, dostarczania, sprzedaży, kompleksowe).
- Zmiana sprzedawcy.
- Wstrzymanie dostaw paliw gazowych i energii.
- Kto i jakie rozstrzyga spory.
- Uprawnienia kontrolne przedsiębiorstwa energetycznego.
- Odbiorca wrażliwy.
- Zbiór praw konsumenta.
- Planowanie energetyczne w gminach.
ze wskazaniem zmian w stosunku do ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 roku:
- Zmiany, które weszły w życie w dniu 17 marca, 1 kwietnia i 1 lipca 2016 r. Zmiany te wynikają z ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o zmianie ustawy o działach administracji rządowej oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2016 r. poz. 266).
- Zmiany, które weszły w życie z dniem 19 maja 2016 r. Zmiany te wynikają z ustawy
z dnia 25 września 2015 r. o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2015 r. poz. 1893). - Zmiany, które weszły w życie w dniu 1 lipca 2016 r. Zmiany te wynikają z ustawy z dnia 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2016 r. poz. 925) oraz z ustawy z dnia 20 lutego 2015 r.
o odnawialnych źródłach energii (Dz. U. z 2015 r. poz. 478 z późn. zm.). - Zmiany, które weszły w życie w dniu 1 sierpnia 2016 r. Zmiany te wynikają z ustawy
z dnia 7 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2016 r. poz. 1052). - Zmiany, które weszły w życie w dniu 3 sierpnia i 2 września 2016 r. Zmiany te wynikają z ustawy z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy – Prawo energetyczne oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2016 r. poz. 1165).
- Zmiany, które weszły w życie w dniu 1 października 2016 r. Zmiany te wynikają
z ustawy z dnia 20 maja 2016 r. o efektywności energetycznej (Dz. U. z 2016 r. poz. 831)
Termin.
Termin głoszony będzie po zebraniu grupy.
Kontakt.
32-259-2604
centrum@gig.eu
Szkolenie realizowane jest na warunkach umieszczonych w Regulaminie Świadczenia Usług Szkoleniowych. Regulamin dostępny jest w stopce strony.