Nowelizacja prawa geologicznego i górniczego w obszarze: prowadzenia ruchu podziemnych zakładów górniczych, ratownictwa górniczego, zagrożeń naturalnych i robót strzałowych.
Dla kogo.
Szkolenie przeznaczone jest w szczególności dla:
- osób kierownictwa i dozoru ruchu w kopalniach węgla kamiennego
- osób kierownictwa i dozoru ruchu w kopalniach rud miedzi i w odkrywkowych zakładach górniczych
- kadry inżynierskiej odpowiedzialnej za bezpieczeństwo pracy w kopalniach
W jakim celu?
Celem szkolenia jest: aktualizacja i nabycie nowej wiedzy przez osoby kierownictwa i dozoru ruchu oraz osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo pracy w kopalniach, w świetle nowych Rozporządzeń Ministra Energii i Ministra Środowiska dotyczących: prowadzenia ruchu podziemnych zakładów górniczych, ratownictwa górniczego, zagrożeń naturalnych i robót strzałowych.
Referencje.
Organizujemy szkolenia i kursy specjalistyczne dla wszystkich branż przemysłu od 1996 roku. Przeszkoliliśmy kilkanaście tysięcy osób z Polski i zagranicy. Kursy z zakresu nowelizacji Prawa Geologicznego i Górniczego organizujemy od 2003 roku. Kursy prowadzone są w oparciu o najbardziej aktualną wiedzę, przez uznanych specjalistów – praktyków uzyskujących bardzo wysokie oceny od uczestników.
Wykładowcy.
Szkolenie poprowadzą specjaliści Wyższego Urzędu Górniczego i eksperci Zakładu Bezpieczeństwa Górniczych Środków Strzałowych Kopalni Doświadczalnej BARBARA oraz specjaliści Zakładu Tąpań i Mechaniki Górotworu Głównego Instytutu Górnictwa.
Program kursu.
- Nowe zapisy w Rozporządzeniach w zakresie górnictwa podziemnego i odkrywkowego i ich interpretacja przez nadzór górniczy.
- Omówienie nowelizacji w Rozporządzeniu Ministra Energii z dnia 9 czerwca 2017 r. w sprawie szczegółowych wymagań dot. prowadzenia ruchu podziemnych zakładów górniczych (Dz. U. z 9 czerwca 2017r., poz. 1118)
- Omówienie zmian w Rozporządzeniu Ministra Energii z dnia 16 marca 2017 r. w sprawie ratownictwa górniczego (Dz. U. z 31 maja 2017r., poz. 1052)
- Zmiany w prawie wykonawczym – zagrożenia naturalne – Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 20 czerwca 2017 r., (Dz. U. z 27 czerwca 2017r., poz. 1247)
- Szczegółowe wymagania dotyczące przechowywania oraz używania środków strzałowych i sprzętu strzałowego w ruchu zakładu górniczego, w świetle Rozporządzenia Ministra Energii z 9.11 2016 r. (Dz. U. z 22 lutego 2017 r., poz. 321).
Organizacja kursu.
- Szkolenie trwa 7 godzin wykładowych i obejmuje zajęcia teoretyczne i dyskusję podsumowującą.
- Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje materiały szkoleniowe i stosowne zaświadczenie ukończenia kursu, jak również poczęstunek (kawa, herbata, catering).
- Siedziba GIG znajduje się w centrum Katowic z dogodnym dojazdem oraz parkingiem.
- Zainteresowanym ofertą hotelową umożliwiamy rezerwację w Hotelu KATOWICE (przy tej samej ulicy) w wynegocjowanej dla naszych uczestników cenie – 120 zł za nocleg ze śniadaniem w pokoju jednoosobowym.
- Faktury wysyłamy do 7 dni po zakończonym kursie z 14 dniowym terminem płatności, nie wymagamy dokonywania przedpłat.
- Termin zostanie potwierdzony fax-em lub e-mailem do osób i firm uprzednio zgłoszonych, po zebraniu co najmniej 12 osobowej grupy uczestników.
Gwarancja jakości.
- Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania nr JBS – 54/12/2024 wydany przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji
- Akredytacja Śląskiego Kuratora Oświaty w zakresie prowadzonego kształcenia ustawicznego w wybranych formach pozaszkolnych – decyzja WE-KZ.546.1.5.2020 z dnia 16 lipca 2021 r.
- Wpis do rejestru instytucji szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach pod numerem ewidencyjnym: 2.24/00102/2006 z dnia 10.05.2006 r.
Termin.
Po zebraniu grupy.
Kontakt.
32-259-2604
centrum@gig.eu
Szkolenie realizowane jest na warunkach umieszczonych w Regulaminie Świadczenia Usług Szkoleniowych. Regulamin dostępny jest w stopce strony.